LáZnění – TĚLO a HLAS

Před příchodem jara doplníme energii, abychom ji měly k dispozici na nové začátky.

Zveme tě na pečující workshop pro ženy, kde spolu s Aničkou Wohlgemuthovou (fyzioterapeutkou) propojíme naše světy – práci s tělem a hlasem. (Pokud se chceš dozvědět víc o Aničce, koukni pod fotku.)

Záměrem setkání bude odpočinek, sebepéče, oživení a zpřítomnění. A to všechno v prostředí, kde budeš mít prostor napojit se čistě na své potřeby a nic dalšího neřešit. V ženském kruhu.

Prostředky nám budou hra s hlasem a tělem. Každý pocit tělesného napětí i uvolnění má pro nás svůj význam a v těle plní důležitou funkci. Jemnou prací s hlasem, dechem, prvky mindfullnes a Feldenkreisovy metody si budeme hrát s tím, jak můžeme toto rozpoložení ovlivnit. Budeme zkoušet, jak naše tělo reaguje a budeme hledat, co nám pomáhá. U písní se budeme zaměřovat více na příběhy a pocity, které nám dávají ochutnat, než na jejich dokonalé provedení.

Při zpěvu je naším nástrojem celé naše tělo, a tak setkání budeme prokládat cvičeními, skrze která můžeš prozkoumávat základy pěvecké techniky a hlavně si dělat v těle dobře. Těšit se můžeš na lidovky z celého světa, společné tvoření tady a teď a spoustu laskavosti. Pro zájemkyně bude i ranní jóga.

Naším přáním je vytvořit pro tebe bezpečný prostor, ve kterém můžeš prostě být, zpívat a zažívat sílu společného zpěvu a zároveň lehkost tělesného uvolnění.

Akce se koná 4.-5. března (setkáme se v sobotu ráno a rozloučíme se v neděli odpoledne) v krásném prostoru BohuLíbí, který je uprostřed přírody, zároveň pohodlně dostupný z Prahy. Spát budeme ve společné místnosti na matracích. Na stránkách níže v sekci kontakt najdeš bližší informace o tom, jak je možné se na místo dostat. Z naší strany nabízíme pro zájemkyně kyvadlovou dopravu od vlakové zastávky, zároveň pro přihlášené vytvoříme tabulku, skrze kterou se budete moci domluvit na případné sdílení cesty autem.

O domácí vegetariánskou vegetariánskou stravu, se postará naše kamarádka a zkušená kuchařka Evka Macková.

Cena za ubytování, stravu a program je 3200 Kč. Pokud by ses ráda zúčastnila, ale překážkou by pro tebe byla cena, dej nám vědět, třeba něco vymyslíme;-).

Chceš se přihlásit? Nebo máš dotazy? Stačí napsat na

Těšíme se na tebe!
Anička a Štěpánka

Anička Wohlgemuthová (fyzioterapeutka)

Komplexní pohled na lidské zdraví mě dovedl až na mé současné pracoviště na psychosomatické klinice. V terapii na každého pohlížím individuálně v kontextu jeho aktuálního stavu těla, duše a sociálního prostředí. Snažím se více než o nemocech přemýšlet o funkci a o tom, jak tělu nejlépe pomoci teď a tady. Jak využít potenciál. Když jsem objevila, co dokáže práce s hlasem, zažila jsem radost ze zpívání a konečně mi bylo jedno, jak to zní. V propojení práce s tělem a hlasem v LáZnění vidím obrovskou možnost uvolnění a odpočinku těla i mysli. Těším se na každou jednu individuální cestu.